WordPress Anahtar Kelime

WordPress Sitesine Anahtar Kelime Nasıl Eklenir?

Anahtar kelimeler, arama motoru optimizasyonu yani SEO’nun en önemli faktörlerinden birisidir. Anahtar kelimeler aracılığıyla kitlenize ulaşır, web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Ayrıca, meta anahtar kelimeler ve açıklamaları ile web sitenizin SEO sıralamasını arttırabilirsiniz. Bunun sonucunda daha çok satış yapma şansını bulabilirsiniz. Peki, WordPress sitesine anahtar kelime nasıl eklenir? Bu sorunun cevabına geçmeden önce anahtar kelimelerin neden eklenmesi gerektiğini öğrenmek gerekiyor.

Anahtar Kelimeler ve Meta Açıklaması Nedir? Anahtar kelimeler, kullanıcı aramalarını içeriğinizle bir araya getirmeye yardımcı olur. Sitenizin veya hizmetinizin ne hakkında olduğunu kısaca açıklarlar ve arama motorları tarafından kullanıcı sorgularıyla en alakalı sonuçları bulmak için kullanılırlar. Ayrıca; long tail (uzun kuyruklu) anahtar kelimeler web sitenize daha doğru hedef kitleyi çekmenizde sizlere yardımcı olur. En temel alaka düzeyi sinyali, arama sorgusunda kullanılan aynı anahtar kelimeleri içeren bir web sayfası olduğu için Google gibi arama motorları, URL, meta açıklama, başlık, başlıklar, resim alternatif metni ve metnin gövdesindeki anahtar kelimeleri dikkate alır. Coğrafi konum da bu noktada oldukça önemlidir. Ancak, arama motorları yerel sonuçları daha çok tercih eder. Meta Başlık Etiketleri Nedir? Başlık etiketleri, bir sayfayı bölümlere ayıran kalın başlıklardır. Başlıklar yalnızca içeriği organize etmede ve sindirilebilir bir biçimde göstermede etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda anahtar kelimeleri eklemek için de idealdir. Arama motorları ve okuyucular, bir bakışta web sayfasının ne hakkında olduğunu anlamak için başlıklarınıza bakacaktır.

Meta Anahtar Kelimeleri ve SEO için Önemi Birçok WordPress kullanıcısı, meta anahtar kelimeleri eklemenin ve meta açıklamalarının WordPress SEO sıralamasını iyileştireceğini düşünür ki, bu doğru bir düşüncedir. Arama motorları, anahtar kelimeleri veya açıklamaları ne kadar önemsediklerini tam olarak paylaşmasa da SEO uzmanları her zaman sayfa içi SEO optimizasyonu için uygun meta açıklama ve anahtar kelimeler eklemenizi önerir. Meta açıklamaları arama motorları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Google arama sonuçlarında ve içerik başlıklarının altında kalın bir şekilde yazılarak gösterilmektedir. Etkili bir meta açıklaması, kullanıcıların içeriğinizi tıklamasına ve okumasına teşvik edecektir. Web sitenizin sahip olacağı iyi bir tıklama oranı ise Google’ın içeriğinizi muhtemelen daha üst sıralara koyacağı anlamına geliyor. Meta anahtar kelimeleri hakkında büyük arama motorları arasında bir çelişki vardır. Bazı arama motorları meta anahtar kelimelerine büyük önem verirken, bazıları ise hiç önem vermemekte. Bu noktada en büyük istisna, Rus arama motoru olan Yandex’tir.

WordPress Anahtar Kelime Nasıl Eklenir?

Anahtar kelimeler ve meta açıklamaları hakkında yeteri kadar bilgi aldıktan sonra geriye WordPress sitesine anahtar kelimelerin eklenmesi kalıyor. Peki, en kolay yoldan WordPress sitesine anahtar kelime nasıl eklenir? Anahtar kelime ekleme işlem için iki yol vardır. Bunlardan birincisi manuel olarak eklemek olurken, bir diğeri de eklentiler kullanarak anahtar kelimeler eklemek. WordPress sitenize anahtar kelime eklemek için sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin: Görünüm Tema düzenleyici Tema üst bölümü kısmında yazan kodundan önce aşağıda yer alan kodu ekleyin. Yukarıda yer alan kodda anahtar kelime 1, anahtar kelime 2 ve anahtar kelime 3 kısımlarına eklemek istediğiniz anahtar kelimeleri girebilirsiniz. Anahtar kelimelerin arasına virgül koyarak dilediğiniz kadar anahtar kelime ekleyebilirsiniz.

Örnek : <meta name=”keywords” content=”anahtar kelime 1, anahtar kelime 2, anahtar kelime 3” />

WordPress Sitesine Eklenti ile Anahtar Kelime Eklemek WordPress sitenize anahtar kelime eklemenin bir diğer yolu da eklenti kullanmaktır. Bildiğiniz gibi, WordPress eklentiler kısmında kullanabileceğiniz birçok ücretsiz eklenti var. Sitenize yeni eklenti kurmak için ise yapmanız gereken Eklentiler > Yeni Eklentiler yolunu izleyerek karşınıza çıkan arama kutusuna Head Meta Data yazmak.

SuGaRBoY 247
Yorumlar

Hakkında bir yorum “WordPress Anahtar Kelime

  1. Faydalı bilgiler için tşk ederim.

Cevap bırakın
Gerekli alanlar işaretlenmiştir. *

Dost Siteler Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - Mobil Sohbet - Chat Sohbet